Kui inimesel on halb meeleolu, siis muutub ta süda raskeks,
midagi nagu rõhuks rinnus, töötahe väheneb ja kahaneb ka füüsiline jõud. Ja
vastupidi, meeleolu paranemisel me otsekui virgume, muutume elurõõmsaks ja
naeratame. Sellest järeldub, et masendatud meeleolu, halvates organismi
funktsioone, teeb kahju inimese tervisele ja töövõimele, hea meeleolu aga
aktiviseerib elutegevust ja töötootlikkust.
Kas on mõnesuguseidki konkreetseid abinõusid, mille kaudu saab võidelda halva meeleoluga?
Neid on kaks.
Esimene: on vaja leida vaid ükskõik milline meeldiv toiming ja tegeleda sellega. Ei ole tähtis, mis see on – sõit jalgratta või mootorrattaga, jalutuskäik oma lemmikpaikadesse, õngesport või jaht. Peaasi, et ettevõte oleks tõesti meelepärane. Selline tegevus kujuneb ajule minevate positiivsete signaalide allikaks ja loid või rõhutud meeleolu uueneb. Kui nüüd ennast vajalikule töölõigule otsustavalt ümber lülitada, siis ilmneb et töö edeneb päris üllatava hooga.
Teine abinõu on nende asjaolude analüüsimine, mis tekitasid halva meeleolu. Neid hoolikalt arutades võib alati leida momente, mis näitavad, et ükski olukord ei ole kunagi lootusetu. Igaüks on seda kogenud ja võib sellest ammutada lootushelki, mis aitab ignoreerida põhjusi, mis tekitasid halva meeleolu, ning tuju muutubki paremaks.
Edukalt tegutsevate inimeste kogu kunst ja oskus seisabki eelkõige selles, et nad oskavad nii esimest kui teist viisi rakendades elada ja töötada nii, et neil hea töömeleolu on alati ülekaalus. Sellega kaasneb aga alati meeldiv enesetunne, sest hea meeleolu puhul kõik keha organid – närvikava, süda, kopsud, magu, maks, lihased jne. – töötavad paremini.
Järelikult, vanas Idamaade tarkuses – säilita hea meeleolu ja sa oled alati terve, elad kaua ning jõua elus kaugele – kätkeb sügav elutõde. Proovige järele, kas on õige!
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar